Nazywam się Marcin Tafelski i zdejmę ciężar z Twoich pleców


Pomogę Ci uwolnić się od bólu


Zarezerwuj wizytę

Cierpisz na ciągły ból kręgosłupa?


Nie jesteś w stanie się ruszyć, wyspać, wypocząć? A może czujesz ból tylko czasem, ale nie chcesz tak dłużej żyć?

Pomogę Ci, uwolnić się od bólu, odzyskać sprawność fizyczną i radości z życia.


Umów się na wizytę Zapoznaj się z ofertą zabiegów

Kiedy koniecznie powinieneś umówić się na konsultacje ze mną?


Ból kręgosłupa

Czujesz ból pleców? Punktowy, promieniujący, męczący od czasu do czasu lub niepozwalający myśleć o czymkolwiek innym?


Schorzenia

Zdiagnozowano już u Ciebie chorobę kręgosłupa? Zmagasz się ze zwyrodnieniami stawów, rwą kulszową, złamaniami osteoporotycznymi. lub dyskopatią?


Operacja

Otrzymałeś skierowanie na operację? Wiesz, że wielu inwazyjnych operacji kręgosłupa można uniknąć? Są alternatywne, lepsze rozwiązania.


Urazy

Odczuwasz skutki doznanego miesiące, a nawet lata, temu urazu? Nie pozwól sobie wmówić, że tak już musi być. Z bólem i dyskomfortem spowodowanym urazem można wygrać.

Jeśli dotyczy Cię którakolwiek z tych sytuacji, nie czekaj, aż sytuacja się pogorszy. Nie odkładaj swojego zdrowia i lepszego samopoczucia na później.

Umów swoją wizytę

Zanim pójdziesz do lekarza


Musisz wiedzieć, że panuje powszechne przekonanie , że na ból kręgosłupa pomogą tabletki lub maść, a jak nie przestanie boleć to albo musisz z tym żyć albo... operacja.


To nieprawda. Możesz się pozbyć bólu - skutecznie i nieinwazyjnie.

 
 

Nazywam się Marcin Tafelski, zajmuję się chirurgią kręgosłupa.


W odróżnieniu od innych chirurgów i lekarzy, chcę Cię wyleczyć, nie operować. Dlaczego?

Operacja to ostateczność. Niestety w Polsce od wielu lat panuje “moda” na nadkwalifikację do operacji kręgosłupa. Oznacza to, że operuje się pacjentów, którzy mogliby tak inwazyjnej metody leczenia uniknąć. Osobiście, jako lekarz i chirurg, stawiam na leczenie zapobiegawcze - wszędzie tam gdzie nie pilnych wskazań do operacji.

A jeśli już operuję… wybieram metody mikrochirurgiczne, endoskopowe. Leczenie nieinwazyjne pozwala moim pacjentom szybko wrócić do formy i cieszyć się zdrowiem.


Dowiedz się o mnie więcej

Dlaczego warto poddać się moim metodom?


Takie opinie zostawili moi pacjenci:

 • Krzysztof R.
  Pan Marcin jest absolutnie fantastyczny . Z czystym sercem szczerze polecam. Wszystko szczerze i konkretnie na temat ale w niesamowicie przyjaznej atmosferze . Niesamowita wiedza i doświadczenie .
  Krzysztof R.
 • Rodzicie Mikołaja
  Pan Doktor bardzo dociekliwy, cierpliwy, zaangażowany w diagnostykę i przygotowanie planu leczenia. Przy tym sympatyczny i uśmiechnięty. W trakcie wizyty omówił dokładnie specyfikę mojego schorzenia i zaproponował leczenie operacyjne. Bardzo polecam!
  Rodzicie Mikołaja
 • Dorota Kwiatkowska
  Lekarz kompetentny, miły. Wyniki badań skrupulatnie poddane analizie. Wizyta dobrze zorganizowana w eleganckiej przychodni.
  Dorota Kwiatkowska
 • Iwona Waclawska
  Do gabinetu pana doktora trafiłem z powodu poważnych dolegliwości bólowych w odcinku szyjnym, promieniujących na bark i rękę. Pan doktor bardzo wnikliwie podszedł do tematu, szczegółowo analizując wyniki rezonansu i przeprowadzając bardzo rzetelny wywiad lekarski. Pan doktor jest pierwszym lekarzem, który zauważył rozbieżności pomiędzy wynikiem rezonansu i dolegliwościami bólowymi, natychmiast konsultując mój przypadek z innym specjalistą i wyznaczając dalszą ścieżkę leczenia. Dzięki interwencji Pana doktora dostałem się na konsultację do znakomitego specjalisty, który ustalił dalszy plan postępowania. Z całego serca polecam Pana doktora, gdyż jest on nie tylko bardzo dociekliwym specjalistą, świetnym w swoim fachu, ale także niezwykle empatycznym i sympatycznym człowiekiem, dla którego komfort i dobro pacjenta są najważniejsze.
  Iwona Waclawska
 • Agnieszka
  Witam byłam u Pana Marcina 7 czerwca ponieważ mecze się już 2 lata z bólem nogi a nikt w Scotland gdzie mieszkam nic nie robi z tym więc na w czasach umówiłam wizytę i okazuje się że Pan Marcin doskonale wie na czym polega jego praca wszystko mi wytłumaczył, opisał jak to wygląda i co trzeba robić dalej dziękuje że Pan wyjaśnił wszystko tak bym zrozumiała.
  Agnieszka
 • Paulina B.
  Konsultacja była bardzo rzeczowa i racjonalna. Lekarz wytłumaczył uzyskane badania i przedstawił swoją opinię. Dzięki tej wizycie uniknęłam zbędnej i niepotrzebnej operacji, na która chciał mnie zgłosić inny specjalista. Bardzo dziękuje za uratowanie od operacji.
  Paulina B.

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie jeszcze się nie znamy, a Ty chcesz wiedzieć czy “dobrze trafiłeś”. Rozumiem to.

Moim zdaniem, opinie pacjentów i ich samopoczucie to najlepsza miara do oceny, czy ktoś jest dobrym i godnym zaufania lekarzem.

Podejście do pacjenta, wysłuchanie, zrozumienie jego potrzeb, dobranie leczenia i w końcu… efekt końcowy: zdrowy i szczęśliwy pacjent! To wszystko jest dla mnie bardzo ważne i moi pacjenci doświadczają tego każdego dnia.

Poznaj więcej opinii od moich pacjentów:

Przeczytaj więcej

Na moim blogu obalam mity dotyczące operacji kręgosłupa i edukuje


Oto moje ostatnie artykuły:

Październik 16, 2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
Październik 16, 2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
Październik 16, 2019

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Ludzie często nie decydują się na wizytę u lekarza, bo wolą sięgać po doraźne rozwiązania - maść, tabletka przeciwbólowa, przeleżenie.

Czasem zupełnie ignorują znaki jakie im wysyła ich własny organizm.


Jeśli Ty również należysz do ludzi, którzy wolą “przeczekać” problem lub twierdzisz, że nie masz pieniędzy na konsultację lekarską i ewentualne leczenie, to musisz wiedzieć, że Nasz organizm nie wybacza takiego olania go, gdy on prosił (a czasem błga) o pomoc.

Ból i dyskomfort to znak. I nie, nie będzie lepiej.

Będzie co raz gorzej - za kilka tygodni lub miesięcy będzie znacznie gorzej i za późno. Bezsenność, płacz i depresja wynikające z życia z wiecznym bólem, który doskwiera nawet gdy chcesz wstać z łóżka lub przy przytuleniu najbliższej osoby to najjaśniejsza z wizji nie zareagowania na czas.

Ignorując ból kręgosłupa musisz pamiętać, że to dzięki niemu możesz chodzić, schylać się, wstawać, biegać… funkcjonować. To on trzyma całe Twoje ciało w pionie. Jeśli pewnego dnia nie wytrzyma, to chyba doskonale wiesz co Cię czeka.

Wózek inwalidzki to ostatnia rzecz jakiej życzę komukolwiek. Niestety wiele osób musi z nim żyć na własne życzenie.

 

Potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie


Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Ci pomóc

Adresy klinik
Ortus Med - Toruń

Szosa Chełmińska 84/86 (III piętro)
87-100 Toruń


T: 883 666 659

Prywatna Przychodnia - Bydgoszcz

Ku Wiatrakom 44
85-856 Bydgoszcz


T: 52 345 71 81

Umów wizytę telefonicznie
Godziny przyjęć

poniedziałek 8:20-14:00
wtorek 13:00-18:00
czwartek 11:00-17:00
piątek 8:20- 14:00